Po wakacyjnej przerwie ponownie ruszyła zbiórka makulatury w ramach akcji "Makulatura to pomoc". więcej »

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu w odpowiedzi na apel lekarzy ze Szpitala Uniwersyteckiego we Lwowie - wspólnie z Caritas Diecezji Gliwickiej i Opolskiej oraz we współpracy Marszałka Województwa Śląskiego przygotował konwój z pomocą humanitarną. więcej »

Drodzy Diecezjanie! W dzisiejszą niedzielę kierujemy nasze spojrzenie w stronę krzyża i cierpiącego na nim Chrystusa; w stronę Tego, który "istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi (…) który uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej" (Flp 2, 6-8). więcej »

W kontekście sytuacji związanej z pozbawieniem przez NFZ kontraktu na opiekę nad chorym w domu i rehabilitację - zamieszczamy skany: więcej »

W dniu 1 sierpnia br. Caritas Diecezji Gliwickiej otrzymała odpowiedź z Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia w Warszawie. więcej »

14 marca 2014 (Piątek), 09:52

, Solidaryzując się z Narodem Ukraińskim, Caritas w Polsce razem z Pocztą Polską podjęła akcję ,,Rodzina Rodzinie''

Akcja polega na wysyłaniu paczek do ubogich rodzin ukraińskich.

Do końca marca każdy będzie mógł wysłać indywidualnie, bezpłatnie paczkę na Ukrainę, która zostanie dostarczona konkretnej osobie. Każda wysyłana paczka musi zawierać dopisek: ,,DLA UKRAINY'' oraz ,,RODZINA RODZINIE''.

W niniejszą akcję włączyła się również Caritas gliwicka. Wierni w parafiach mogą przygotować paczki o wadze nie przekra-czającej 20 kg, zawierające żywność (produkty nie pocho-dzenia zwierzęcego) oraz nową odzież i odesłać je na Ukrainę.

Poczta Polska na swojej stronie interetowej, informuje m.in. o tym, czego nie może zawierać taka przesyłka.

W związku z ochroną danych osobowych na Ukrainie nie możemy otrzymać listy nazwisk. Otrzymujemy jedynie numer rodziny wraz z informacją jakie ma potrzeby. Paczkę wysyłamy na nazwisko proboszcza danej parafii ukraińskiej z podaniem numeru jaki otrzymamy. W taki sposób paczka trafi do potrzebującej rodziny.

Po stronie ukraińskiej w akcję włączają się zarówno parafie katolickie, greckokatolickie jak i prawosławne.

Informacje na temat wysłania paczki (numeru osoby i adresu) można uzyskać od proboszcza parafii na terenie, której mieszkamy lub bezpośrednio w siedzibie Caritas Diecezji Gliwickiej w Gliwicach przy ul. Ziemowita 2 - tel.: 32/230 78 70.

Oprócz paczek, osoby chcące włączyć się w pomoc dla Ukrainy mogą to uczynić dokonując wpłaty na konto Caritas Diecezji Gliwickiej:

BANK PEKAO S.A. I o/Gliwice

z dopiskiem: UKRAINA