W dniu 2 lipca br. w Gliwicach odbyła się konferencja prasowa przygotowana przez Caritas Diecezji Gliwickiej i Opolskiej, której patronatu honorowego udzieliła Wicemarszałek Senatu RP - Pani Maria Pańczyk-Pozdziej. więcej »

Drodzy Diecezjanie, od 1992 roku Caritas Diecezji Gliwickiej otacza opieką osoby chore i niepełnosprawne. Prowadzi dla nich szereg placówek i form działalności, które niosą pomoc w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. więcej »

- ,,chamstwo, arogancja i wielka krzywda dla nas chorych i starych ludzi'' - takimi lub bardziej nie parlamentarnymi słowami (choć parlamentarność słów w ostatnim czasie przybrała dość relatywnego znaczenia) kwitują pacjenci decyzję Narodowego Funduszu Zdrowia o nie przyznaniu dotacji na opiekę nad chorymi przez Stacje Opieki Caritas Diecezji Gliwickiej. więcej »

Z okazji 20. rocznicy poświęcenia ośrodka, 14 czerwca, w Rusinowicach odbyła się całodzienna konferencja, a na wieczór z koncertem zaproszony został zespół "Śląsk". więcej »

Wiosenny klimat sprzyja organizowaniu festynów parafialnych, które nierzadko odbywają się pod patronatem Caritas Parafialnych. więcej »

14 marca 2014 (Piątek), 09:52

, Solidaryzując się z Narodem Ukraińskim, Caritas w Polsce razem z Pocztą Polską podjęła akcję ,,Rodzina Rodzinie''

Akcja polega na wysyłaniu paczek do ubogich rodzin ukraińskich.

Do końca marca każdy będzie mógł wysłać indywidualnie, bezpłatnie paczkę na Ukrainę, która zostanie dostarczona konkretnej osobie. Każda wysyłana paczka musi zawierać dopisek: ,,DLA UKRAINY'' oraz ,,RODZINA RODZINIE''.

W niniejszą akcję włączyła się również Caritas gliwicka. Wierni w parafiach mogą przygotować paczki o wadze nie przekra-czającej 20 kg, zawierające żywność (produkty nie pocho-dzenia zwierzęcego) oraz nową odzież i odesłać je na Ukrainę.

Poczta Polska na swojej stronie interetowej, informuje m.in. o tym, czego nie może zawierać taka przesyłka.

W związku z ochroną danych osobowych na Ukrainie nie możemy otrzymać listy nazwisk. Otrzymujemy jedynie numer rodziny wraz z informacją jakie ma potrzeby. Paczkę wysyłamy na nazwisko proboszcza danej parafii ukraińskiej z podaniem numeru jaki otrzymamy. W taki sposób paczka trafi do potrzebującej rodziny.

Po stronie ukraińskiej w akcję włączają się zarówno parafie katolickie, greckokatolickie jak i prawosławne.

Informacje na temat wysłania paczki (numeru osoby i adresu) można uzyskać od proboszcza parafii na terenie, której mieszkamy lub bezpośrednio w siedzibie Caritas Diecezji Gliwickiej w Gliwicach przy ul. Ziemowita 2 - tel.: 32/230 78 70.

Oprócz paczek, osoby chcące włączyć się w pomoc dla Ukrainy mogą to uczynić dokonując wpłaty na konto Caritas Diecezji Gliwickiej:

BANK PEKAO S.A. I o/Gliwice

z dopiskiem: UKRAINA