Caritas Diecezji Gliwickiej
aktualności

Tradycyjnie od I Niedzieli Adwentu tj. 30 listopada w parafiach rozprowadzane będą świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. więcej »

Drodzy wolontariusze Caritas Diecezji Gliwickiej, Caritas Polska wspólnie z Ośrodkiem Badań i Analiz Marketingowych Febus pracuje nad projektem aktywizacji swoich wolontariuszy. więcej »

Po raz szesnasty Caritas diecezjalna rozprowadza na terenie diecezji znicze na uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. więcej »

W Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach został wydany okolicznościowy kalendarz na rok 2015. więcej »

W uroczystość św. Jadwigi Śląskiej w Domu Pomocy Społecznej Caritas Diecezji Gliwickiej w Wiśniczach celebrowana była uroczysta Eucharystia. więcej »


« archiwum
14 marca 2014 (Piątek), 09:52

, Solidaryzując się z Narodem Ukraińskim, Caritas w Polsce razem z Pocztą Polską podjęła akcję ,,Rodzina Rodzinie''

Akcja polega na wysyłaniu paczek do ubogich rodzin ukraińskich.

Do końca marca każdy będzie mógł wysłać indywidualnie, bezpłatnie paczkę na Ukrainę, która zostanie dostarczona konkretnej osobie. Każda wysyłana paczka musi zawierać dopisek: ,,DLA UKRAINY'' oraz ,,RODZINA RODZINIE''.

W niniejszą akcję włączyła się również Caritas gliwicka. Wierni w parafiach mogą przygotować paczki o wadze nie przekra-czającej 20 kg, zawierające żywność (produkty nie pocho-dzenia zwierzęcego) oraz nową odzież i odesłać je na Ukrainę.

Poczta Polska na swojej stronie interetowej, informuje m.in. o tym, czego nie może zawierać taka przesyłka.

W związku z ochroną danych osobowych na Ukrainie nie możemy otrzymać listy nazwisk. Otrzymujemy jedynie numer rodziny wraz z informacją jakie ma potrzeby. Paczkę wysyłamy na nazwisko proboszcza danej parafii ukraińskiej z podaniem numeru jaki otrzymamy. W taki sposób paczka trafi do potrzebującej rodziny.

Po stronie ukraińskiej w akcję włączają się zarówno parafie katolickie, greckokatolickie jak i prawosławne.

Informacje na temat wysłania paczki (numeru osoby i adresu) można uzyskać od proboszcza parafii na terenie, której mieszkamy lub bezpośrednio w siedzibie Caritas Diecezji Gliwickiej w Gliwicach przy ul. Ziemowita 2 - tel.: 32/230 78 70.

Oprócz paczek, osoby chcące włączyć się w pomoc dla Ukrainy mogą to uczynić dokonując wpłaty na konto Caritas Diecezji Gliwickiej:

BANK PEKAO S.A. I o/Gliwice
57 1240 1343 1111 0010 0216 7128

z dopiskiem: UKRAINA

Można również wysyłać SMS o treści: POMAGAM na numer 72052

» © Caritas Diecezji Gliwickiej 2004-2014 «
GTECH.pl