Caritas Diecezji Gliwickiej
aktualności

Caritas Diecezji Gliwickiej włącza się w XII Ogólnopolską Zbiórkę Żywności pod hasłem ,,TAK. POMAGAM!'', która odbywać się będzie w piątek i sobotę w dniach 24 i 25 marca br. więcej »

W dniu 14 marca br. w parafii pw. Św. Teresy Benedykty od Krzyża w Lublińcu Steblowie odbył się Wielkopostny Dzień Skupienia dla pracowników Caritas Diecezji Gliwickiej. więcej »

Caritas Diecezji Gliwickiej przygotowała, podobnie jak w latach ubiegłych, świece z paschalną aplikacją. więcej »

Minął półmetek związany z terminem obowiązkowego rozliczenia się z podatku dochodowego za rok 2014, który to czas kończy się 30 kwietnia br. więcej »

Ponownie rusza zbiórka makulatury w ramach akcji "Makulatura to pomoc". Wspólna akcja gliwickiej Caritas, gliwickiego koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta i Akcji Katolickiej Diecezji Gliwickiej ma pomóc potrzebującym. więcej »


« archiwum
1 marca 2017 (Środa), 09:08

skarbonka,

Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu - Caritas proponuje skarbonkę, aby oszczędzając przez podjęte umartwienia - pomagać innym.

Skarbonka jest propozycją dla wszystkich - zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Można je nabyć nieodpłatnie we wszystkich parafiach naszej diecezji.

Skarbonki, na zakończenie Wielkiego Postu; przynoszone są do kościoła, w terminie i sposobie ustalonym przez proboszcza.

W tym roku Caritas Diecezji Gliwickiej przygotowała 20 tys. skarbonek.

Środki pozyskane z jałmużny wielkopostnej będą przeznaczone w naszej diecezji na dożywianie dzieci w szkołach i przedszkolach.

» © Caritas Diecezji Gliwickiej 2004-2017 «
GTECH.pl