13 lutego 2017 (Poniedziałek), 13:43

Caritas Diecezji Gliwickiej włącza się w program Rodzina Rodzinie, który polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii.

Rodzina Rodzinie,

Wsparcia mogą udzielić osoby indywidualne, rodziny, wspólnoty, parafie, diecezje oraz zgromadzenia zakonne w Polsce.

Chcielibyśmy pomoc uczynić spersonalizowaną w nawiązaniu do tego co mówił Papież Franciszek: "Uchodźcy to nie liczby, tylko osoby, które mają twarze, imiona i historie życia i odpowiednio do tego należy ich traktować".

Komu pomagamy?
1. Potrzebującym Syryjczykom w Aleppo w Syrii
2. Uchodźcom z Syrii w Libanie
3. Ubogim Libańczykom dotkniętym kryzysem uchodźczym

Jak można pomóc?

Każde środowisko, wspólnota czy dowolna osoba może wesprzeć rodziny syryjskie i libańskie za pośrednictwem strony internetowej: www.rodzinarodzinie.caritas.pl

Na stronie internetowej, w sekcji RODZINY OCZEKUJĄCE NA WSPARCIE przedstawione są dwie rodziny:
- pierwszą rodzinę można wesprzeć przekazując dowolną, stałą kwotę przez okres sześciu miesięcy, włączając się do zbiórki na rzecz rodziny wraz z innymi darczyńcami. Przy tej rodzinie widzimy koło wykresu informujące, ile środków potrzeba do objęcia rodziny systematyczną pomocą. Opcja ta dedykowana jest darczyńcom indywidualnym.

- drugą rodzinę można objąć pomocą całościową zostając jej patronem przez 6 miesięcy, pokrywając w całości potrzebny jej budżet. Opcja ta dedykowana jest parafiom, wspólnotom, instytucjom.

Po wyborze rodziny należy wypełnić deklarację pomocy finansowej zobowiązującą do przekazywania konkretnych kwot przez okres 6 miesięcy.

Do godziny czasu, po wypełnieniu ankiety na wskazany w deklaracji mail, przyjdzie korespondencja informująca o sposobie finansowania wybranej rodziny.