Caritas Diecezji Gliwickiej włącza się w XII Ogólnopolską Zbiórkę Żywności pod hasłem ,,TAK. POMAGAM!'', która odbywać się będzie w piątek i sobotę w dniach 24 i 25 marca br. więcej »

W dniu 14 marca br. w parafii pw. Św. Teresy Benedykty od Krzyża w Lublińcu Steblowie odbył się Wielkopostny Dzień Skupienia dla pracowników Caritas Diecezji Gliwickiej. więcej »

Caritas Diecezji Gliwickiej przygotowała, podobnie jak w latach ubiegłych, świece z paschalną aplikacją. więcej »

Minął półmetek związany z terminem obowiązkowego rozliczenia się z podatku dochodowego za rok 2014, który to czas kończy się 30 kwietnia br. więcej »

Ponownie rusza zbiórka makulatury w ramach akcji "Makulatura to pomoc". Wspólna akcja gliwickiej Caritas, gliwickiego koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta i Akcji Katolickiej Diecezji Gliwickiej ma pomóc potrzebującym. więcej »

13 lutego 2017 (Poniedziałek), 08:53

uczestnicy turnusu,

Ośrodek w Rusinowicach jest miejscem, gdzie pamięć o chorych i cierpiących ma swój szczególny klimat - nie tylko w dniu 11 lutego.

W trakcie trwania każdego turnusu ks. bp senior Jan Wieczorek sprawuje Eucha-rystię w intencji niepełno-sprawnych uczestników oraz towarzyszących im opiekunów. Po Eucharystii ma miejsce okolicznościowe spotkanie z uczestnikami.

"Dzień Chorego" w Ośrodku jest zawsze okazją do tego, aby pamiętać i modlić się w intencji osób niepełnosprawnych, personelu, który z dużym poświęceniem opiekuje się na co dzień chorymi oraz wszystkich budowniczych i dobrodziejów Ośrodka.